Jak właściwie zadbać o pędzle?

Pędzle są niezbędnym narzędziem pracy wizażystek, a także wszystkich kobiet, które używają ich do wykonania makijażu. Pozwalają równomiernie rozprowadzić kosmetyk i uzyskać oczekiwany rezultat – piękny make’up. Aby przedłużyć żywotność pędzli należy o nie właściwie zadbać. Wprowadzenie w życie poniższych zasad pozwoli zachować ich właściwe funkcje na długi czas.

Po pierwsze konieczne jest odpowiednie czyszczenie. Najlepszym sposobem jest umycie pędzla raz w tygodniu specjalnie przeznaczonym do tego preparatem. Doskonale sprawdzi się Brush Cleanser, który można stosować do pędzli wykonanych z syntetycznego i naturalnego włosia. Produkt ten usuwa z nich zabrudzenia i pozostałości kosmetyków. Myjąc pędzel delikatnie masuj włosie wykonując koliste ruchy. Nigdy nie mocz pędzli pod włos, dzięki temu zapobiegniesz ich rozklejaniu.

Drugą zasadą jest właściwe suszenie. Aby włosie nie zdeformowało się i zachowało swój wygląd susz pędzel włosiem do dołu. Nie używaj w tym celu żadnych dodatkowych sprzętów (np. suszarki), pozwól by wyschły same.

Ostatnią zasadą jest przechowywanie. Zawsze odkładaj pędzel w suche miejsce z dala od wilgoci i ciepła. Zapobiegniesz tym samym rozwojowi drobnoustrojów, a w efekcie zapewnisz im właściwą higienę. Najlepszym miejscem będzie pojemniczek, gdyż pędzel będzie ustawiony pionowo i zapobiegnie to odkształcaniu się włosia.

Zapytaj wizażystkę

Masz do nas pytanie? Chciałabyś się dowiedzieć więcej? Nie wiesz jak połączyć kosmetyki? Jaki podkład dobrać?

Franczyza

Otwórz własne stoisko i zostań niezależnym przedsiębiorcą. Jakie korzyści daje przystąpienie do sieci franczyzowej?

Zobacz szczegóły Zobacz szczegóły