Jak przechowywać lakiery do paznokci?

Wiele kobiet zastanawia się w jaki sposób przechowywać lakiery do paznokci, by aplikacja była łatwa i przyjemna jak podczas pierwszego malowania. Wśród czynników, które mają wpływ na jakość lakieru wyróżniamy temperaturę oraz częstotliwość kontaktu z powietrzem. Lakier, który jest właściwie przechowywany tak naprawdę nie ma określonej daty ważności. Zapewnia komfortową aplikację za każdym razem gdy chcemy wykonać manicure. Jak więc prawidłowo go przechowywać aby cieszyć się jego znakomitą jakością przez długi czas?

Jednym z pomysłów jest trzymanie lakieru w lodówce. Nie jest to jednak dobry sposób, gdyż formuła lakieru zachowuje stabilność w pewnym określonym przedziale temperatur (w granicach 10 – 15 stopni). Nadmierne ochłodzenie może spowodować nieodwracalną zmianę w strukturach lakieru, a takiego efektu byśmy nie chcieli. Podobnie z pomysłem rozcieńczania lakieru np. zmywaczem. Jeśli jego konsystencja uległa zmianie nie uda się odwrócić tego zjawiska. Na nic zda się wtedy nasza próba ratunku. Z tego względu rozwiązania tego typu powinny zostać odrzucone.

Gdzie powinno być ich miejsce? Powinno zostać zorganizowane w zacienionym miejscu, z dala od źródeł ciepła jak i wilgoci.

Jak obchodzić się z lakierem podczas malowania? Przed przystąpieniem do nakładania koloru należy wstrząsnąć buteleczką co sprawi, że emalia przemiesza się. Podczas malowania trzeba zwracać uwagę na to aby buteleczka była jak najkrócej otwarta (ochrona przed powietrzem). Po każdorazowym użyciu ważne jest szczelne zamknięcie i pionowe ustawienie. 

Wprowadzenie powyższych zasad powinno zachować prawidłowe właściwości lakieru przez dłuższy czas oraz uchronić je przed wczesną utratą jakości.

Zapytaj wizażystkę

Masz do nas pytanie? Chciałabyś się dowiedzieć więcej? Nie wiesz jak połączyć kosmetyki? Jaki podkład dobrać?

Franczyza

Otwórz własne stoisko i zostań niezależnym przedsiębiorcą. Jakie korzyści daje przystąpienie do sieci franczyzowej?

Zobacz szczegóły Zobacz szczegóły