Kategorie

 Makijażowe inspiracje  Najczęstsze pytania  Cera  Oczy  Brwi  Usta  Paznokcie

Rusz po róż! Sposoby nakładania

Chłodne i jasne czy ciepłe i ciemne? To pytanie nasuwa się nam przy doborze odpowiednich kosmetyków do konturowania i modelowania twarzy. Jednym z takich produktów są właśnie róże do policzków. Bez wątpienia zapewniają idealne wykończenie dla każdego makijażu. Oprócz osobistych preferencji kolorystycznych, istnieją pewne techniki dopasowania koloru różu i jego odpowiedniego nakładania (analizując kształt twarzy, typ urody i rodzaj karnacji). Jak zatem dobrać ten najbardziej odpowiedni?

Ogólnie możemy przyjąć, że dla jasnej cery o chłodnym odcieniu wskazane są odcienie jasnoróżowe, a także fuksje. Posiadaczkom cery oliwkowej pasować będą róże koralowe i wpadające w brąz. Ciepłe, wiosenne typy urody powinny wybierać odcienie brzoskwiniowe lub łososiowe.

Z palety kolorystycznej róży do policzków serii Powder Blush od Golden Rose, dla cery jasnej świetnie sprawdzi się chłodny, różowy odcień nr 6. Z jego pomocą uzyskamy dyskretne podkreślenie kości policzkowych o pastelowej barwie. Ten delikatny akcent, odświeży również cały makijaż i nada mu lekkości.

Dla ciemniejszej karnacji, a także dla początkujących użytkowniczek, idealne dopełnienie makijażu stanowił będzie cieplejszy, brzoskwiniowy odcień nr 4. Zamierzony efekt będzie tutaj nieco inny niż w przypadku jasnego, pastelowego różu. Ciemniejsze barwy są bardziej wyraziste, dzięki czemu uzyskiwany jest naturalny rumieniec, który wyszczupla i konturuje twarz. Taki prosty zabieg doda zdrowego wglądu nawet zmęczonej twarzy.

W obydwu przypadkach, sposób aplikacji jest niezwykle prosty! Najlepiej sprawdzi się pędzel ze ściętym ukośnie włosiem, gdyż nie pozostawi plamy koloru na policzku, a równomiernie go rozprowadzi. Po nałożeniu niewielkiej ilości różu na pędzel, należy strząsnąć jego nadmiar. Zaczynamy od kości policzkowych i zataczamy ósemkę w kierunku skroni. Róż powinien znajdować się na szczycie kości policzkowej, lecz nie za blisko oka. Również należy pamiętać, że nie powinien przekraczać dwóch granic – źrenicy oka i podstawy nosa.

W przypadku chęci uzyskania wyrazistego podkreślenia zarysu kości policzkowych, należy nałożyć produkt kilkakrotnie. Nie należy aplikować od razu dużej ilości, by nie stracić naturalnego efektu.

Zapytaj wizażystkę

Masz do nas pytanie? Chciałabyś się dowiedzieć więcej? Nie wiesz jak połączyć kosmetyki? Jaki podkład dobrać?

Franczyza

Otwórz własne stoisko i zostań niezależnym przedsiębiorcą. Jakie korzyści daje przystąpienie do sieci franczyzowej?

Zobacz szczegóły Zobacz szczegóły