Kategorie

 Makijażowe inspiracje  Najczęstsze pytania  Cera  Oczy  Brwi  Usta  Paznokcie

Czemu służą witaminy w kosmetykach?

Niezbędnym elementem do prawidłowego funkcjonowania organizmu są witaminy. Niegdyś spotykane były tylko owocach i warzywach, a teraz możemy znaleźć je w kosmetykach do makijażu i pielęgnacji skóry. W jakim celu są one tam umieszczane?

Współczesne kosmetyki spełniają nie tylko zadania upiększające, ale również wzmacniające i opóźniające procesy starzenia się skóry. Zawarte w nich witaminy nawilżają i pielęgnują, a także wzmacniają barierę lipidową naskórka. Najczęściej wzbogacone o te dobroczynne składniki są podkłady i pudry, pomadki i błyszczyki, a także produkty do pielęgnacji i demakijażu np. mleczka, nawilżające chusteczki.

Kosmetyki z witaminą A działają przeciwzmarszczkowo i zwalczają wolne rodniki. Wygładzają powierzchnię skóry i zmniejszają widoczne plamy i przebarwienia pigmentacyjne. Podkłady (np. Liquid Powder Mineral Foundation), dzięki zawartości witaminy A poprawiają elastyczność skóry i zapobiegają jej wiotczeniu.

Tokoferol będący główną formą witaminy E jest aktywnym antyutleniaczem wyłapującym wolne rodniki i zapobiegającym przedwczesnemu starzeniu się skóry. Jest zatem składnikiem m.in. mleczka i chusteczek do demakijażu cery.  Wpływa również na zwiększenie nawilżenia i sprężystości skóry, a tym samym redukuje skłonności do wysuszania. Witamina E jest często spotykanym składnikiem pomadek do ust np. Sheer Shine Stylo Lipstick, Velvet Matte, Vision Lipstick. Jej obecność zapewnia ustom film ochronny, który poprawia wygląd warg nadając im odpowiedniej gładkości.

Produkty do makijażu wzbogacone o witaminy doskonale działają na skórę, zapewniając jej odpowiednie nawilżenie i zdrowy wygląd. Warto wybierać te kosmetyki, których skład jest w nie wzbogacony. 

Zapytaj wizażystkę

Masz do nas pytanie? Chciałabyś się dowiedzieć więcej? Nie wiesz jak połączyć kosmetyki? Jaki podkład dobrać?

Franczyza

Otwórz własne stoisko i zostań niezależnym przedsiębiorcą. Jakie korzyści daje przystąpienie do sieci franczyzowej?

Zobacz szczegóły Zobacz szczegóły